Тя ще позволява от събраните битови отпадъци в столицата да се произвежда т. нар. Ер Ди Еф гориво, което да се използва за топлинна енергия.
[column_half]Битовите отпадъци в столицата ще се използват за гориво за „Топлофикация-София“. Това предвижда проект на Столичната община, който през 2015-а заедно с третия метролъч ще бъде приоритет за града. По думите на ресорния зам.-кмет Мария Бояджийска такива инсталации от години има в страните от ЕС и се използват най-вече за циментовата промишленост и ТЕЦ-овете.
[/column_half_last]30% от всички клиенти на „Топлофикация – София“ ще използват топлинна енергия, произведена от горивото, получено от завода за третиране на битовите отпадъци на София. В летните месеци топлата вода в центъра на София ще бъде обезпечена изцяло от RDF инсталацията, а в отоплителния сезон ще се работи комбинирано с използване на природен газ. За сега от компанията не говорят за намаляване на цените, но използването на иновационната технология ще позволи тяхното задържане занапред.

Източник: Телевизия Европа